2 KWIETNIA - DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Miesiąc kwiecień patronuje podnoszeniu świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego ważnego dnia. Została zorganizowana prelekcja dla klas IV - VIII, podczas której został wyświetlony film pt. ,,Wszystkie koty mają Autyzm”. Celem filmu było poszerzanie wiedzy i zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat spektrum autyzmu, zwrócenie  większej uwagi na potrzebę empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

W tym dniu również nasi uczniowie i nauczyciele na znak solidarności ubrani przyszli na niebiesko. Na szkolnych korytarzach zostały przygotowane gazetki tematyczne, gdzie nasi uczniowie mogli uzupełnić wiedzę o spektrum, a na znak tolerancji i solidarności z osobami z spektrum  przykleić swój kolorowy puzzel na drzewku ,,Zrozumienia, Akceptacji, Wsparcia”. Podczas tego  miesiąca  został zorganizowany również konkurs na zaprojektowanie ulotki  informacyjnej  na temat  spektrum Autyzmu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Opracowanie: mgr Anna Ilska-Pansa i zespół nauczycieli wspierających