PROJEKT "MISTRZYNI SZYMBORSKA"

W naszej szkole realizujemy ogólnopolski projekt „Mistrzyni Szymborska”. Podejmujemy (i będziemy podejmować) przeróżne działania, by uczcić Rok Szymborskiej.

Uczniowie klas 7. i 8. obejrzeli film dokumentalny poświęcony poetce pt. „Chwilami życie bywa znośne”, a następnie uzupełniali kartę pracy. Na korytarzu na parterze pojawiła się gazetka z wierszami naszej noblistki oraz zaskakującymi ciekawostkami biograficznymi.

Przed nami konkurs kaligraficzny, konkurs plastyczny „Druga połówka”, zakładki do książek z cytatami z wierszy Szymborskiej, zajęcia poświęcone pierwszej damie polskiej poezji i wiele, wiele innych (kto wie, co nam jeszcze w duszy zagra)! O wszystkich przedsięwzięciach będziemy na bieżąco informować. Już teraz gorąco zachęcamy do wspólnego świętowania Roku Szymborskiej!

Opracowała: Magdalena Góra

FotoFoto