21 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Jak już wiecie na 21 marca, przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkiem –jej amerykański zapis (3/21) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi przyczynę tego syndromu.

Chromosomy swoim kształtem przypominają skarpetki, dlatego stały się symbolem akcji, mającej na celu zachęcenie do refleksji nad różnorodnością, akceptacją i tolerancją.
Uczniowie klas IV -VIII z zapałem przystąpili do akcji skarpetkowej. W tym roku uczniowie nie zakładali różnorodnych skarpetek, lecz przynosili je do szkoły, a one ozdobiły szkolny korytarz. Na lekcjach plastyki  klasy IV - VII tworzyły swoje ,,skarpetkowe stworki’’, przyłączając się tym sposobem do akcji ,,Chromosaki”. Uczniowie klasy 8 na lekcjach wychowawczych tworzyli przepiękne plakaty tematyczne. Najlepsze prace zostały nagrodzone, a wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się:

Bianka P. kl. 4c,
Sara P. kl. 4d,
Dominik Z. kl 5d
oraz Michał Z. kl 5d.

Nagrodzonym uczniom GRATULUJEMY. Poniżej zapraszamy do naszej galerii z tego kolorowego dnia.

Opracowanie: p. Anna Ilska-Pansa  i zespół nauczycieli wspierających

ib