Narodowe czytanie - relacja z wydarzenia

W sobotę 3 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły kolejny już raz wzięli udział w akcji Narodowego Czytania, która odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W tym roku poznali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
       Tradycyjnie już rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia w epokę. Pani Anna Milejska opowiedziała, dlaczego wydany w 1822 roku tomik naszego wieszcza narodowego jest tak ważny dla polskiej literatury. Następnie odczytaliśmy list Prezydenta Polski Andrzeja Dudy zachęcający do promowania akcji. W miłej atmosferze, przy ciastkach i herbacie odczytaliśmy wybrane ballady.
       Na zakończenie nie mogło zabraknąć dyplomów oraz własnoręcznego odbicia pamiątkowej pieczęci.

Organizatorzy: Anna Milejska, Katarzyna Calicka, Edyta Szymczyna – Zima, Joanna Krasnodębska oraz Kamila Bisaga

Materiał opracowała: Kamila Bisaga