Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
 
 
Piotr Mandela – finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego 2022 r.

Konkurs już za nami, przyszedł czas na refleksję.

Zaczęło się od eliminacji szkolnych (wtedy jeszcze nie było mnie w szkole) – do etapu miejskiego przeszło dwóch uczniów klasy 8b, w tym Piotr.

W międzyczasie eliminacje szkolne z innych przedmiotów – Piotr przeszedł także do etapu miejskiego z historii, języka polskiego... Czasy jakie mamy, pandemia, nauka zdalna… Piotr przygotowuje się do dalszych etapów. Codzienna porcja dodatkowych zadań wykraczających poza poziom programu nauczania, konsultacje, rozmowy, pomysły, „kruczki”, „haczyki” – jak to wszystko spamiętać, dopasować, wykorzystać…

13 stycznia 2022 - jedziemy na etap miejsko – gminny Konkursu do filii Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Przyjaźni; ja pracuję w komisji, Piotr – rozwiązuje zadania i…

Mamy to – 95%. Piotr przechodzi do etapu wojewódzkiego!

I znowu – końcówka semestru, nauka stacjonarna, nauka zdalna, ferie, konsultacje on-line na platformie Teams, zadania, zadania, zadania… Jak do tego zadania podejść? Jaką metodą rozwiązać? Jakie „chwyty” zastosować? Niewiele czasu pozostaje na potrzebny odpoczynek!

17 lutego 2022 idziemy na Uniwersytet Opolski – etap wojewódzki. Piotr znowu wytęża szare komórki, a mnie nie pozostaje nic innego jak czekać… Wychodzi zmęczony, ale uśmiechnięty… Daję mu wodę i przepraszam, że nie miał jej podczas egzaminu, na co odpowiada: „Wie Pani co, tak byłem skupiony, że bym jej nie wypił…”. Nie rozmawiamy o zadaniach – jest tylko jedno stwierdzenie: „Były trudne”. Omówimy je jak będą dostępne.

18 lutego – są wyniki:

77,5% (31 punktów na 40 możliwych do zdobycia*)

Piotr jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Gratulacje!

Opracowanie: mgr Bożena Kędzierska

* Do tytułu laureata zabrakło tylko i aż 3 punktów i tego przysłowiowego łutu szczęścia...

  
 
 
45-061 Opole
ul. Katowicka 35

tel./fax : 77 454 28 85
e-mail: info@psp2.opole.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH


 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS