Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Lena Miążek laureatką!

Na początku października 2021 r. Lena Miążek, uczennica klasy 7b, jak burza przeszła szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, uzyskując najlepszy wynik wśród wszystkich uczniów biorących w nim udział.

Kolejnym krokiem było przygotowanie się do zmagań miejsko-gminnych, podczas których 10 stycznia zdobyła przepustkę do ostatniego już etapu. Aby się to dokonało, Lena czytała dodatkowe lektury, poznawała materiał przewidziany dla klasy ósmej, rozwiązywała testy, pisała wypracowania. Przygotowania szły pełną parą.

W poniedziałek 14 lutego 2022 r. w gmachu Uniwersytetu Opolskiego 32 najlepszych uczniów województwa opolskiego zmierzyło się z zadaniami z języka polskiego.

Lena Miążek fantastycznie napisała test konkursowy, uzyskując wynik 85%. Jest jedną z 12 uczniów, którzy otrzymali tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego! Na uwagę zasługuje fakt, że to zaszczytne wyróżnienie Lena zdobyła, będąc w klasie siódmej, co jest prawdziwą rzadkością.

Serdecznie gratulujemy jej ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

Opracowanie: mgr Kamila Bisaga