„Wielcy pomimo trudności” - akcja

Jak co roku dnia 3 grudnia 2012 r. będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Obchody tego święta są okazją do przybliżenia społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz przypomnienia jak ważne są ich prawa.

Jako uczniowie naszej szkoły możecie włączyć się w obchody tego dnia, wykonując indywidualnie pracę na konkurs pt. „Wielcy pomimo trudności”.

Aby ją wykonać należy znaleźć informacje nt. osoby niepełnosprawnej, która osiągnęła sukces lub w szczególny sposób pomaga/pomagała innym.

Następnie należy stworzyć plakat na arkuszu formatu A3 (czyli 2 kartki formatu A4). Na plakacie powinny znajdować się elementy takie jak:

• imię i nazwisko osoby,
  • zdjęcie lub rysunek całej postaci lub jej portret,
  • wymienione najważniejsze osiągnięcia
  • rodzaj niepełnosprawności, przykładowo: Ludwik van Beethoven – osoba z niepełnosprawnością słuchową; Janek Mela – osoba z niepełnosprawnością ruchową.

Podpisane prace należy do dnia 3 grudnia 2021 r. (piątek) przekazać Nauczycielom Wspomagającym lub Wychowawcom.

Z prac zostanie utworzona galeria na terenie szkoły, a najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.

Opracowanie: mgr Gabriela Darowska