Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Uczniowie klas VII – VIII naszej szkoły w tym roku szkolnym wezmą udział w ogólnopolskim projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się projekcje kinowe – pokaz wartościowych filmów z najlepszych festiwali filmowych dla dzieci w Europie. Każdy seans poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie.

Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową MEN. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. Honorowy patronat nad programem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka oraz Europa Cinemas.

Filmy wybrane do projektu poruszają kwestie dojrzewania, przyjaźni, wielokulturowości, uczą tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. Poszerzają horyzonty i pokazują inny świat.

W Opolu projekcje w ramach projektu odbywają się raz w miesiącu w kinie „Studio” w opolskim Młodzieżowym Domu Kultury (od października 2019 r. do kwietnia 2020 r.)

Opracowanie: mgr Magdalena Czech