DNI JĘZYKA POLSKIEGO - wyniki konkursów

W lutym świętowaliśmy Dni Języka Polskiego, podczas których uczniowie brali udział w przeróżnych aktywnościach i konkursach.

Na zajęciach lekcyjnych poznawali początki języka polskiego i to, jak zmieniał się przez wieki, grali
w interaktywne gry oraz bawili się przysłowiami i frazeologizmami. Przyglądali się sylwetkom polskich pisarzy i poetów - i tak powstały „tematyczne drzwi”. Uczniowie klas 4. tworzyli ilustrację do wybranej legendy, a piątoklasiści do ulubionej baśni. Zadaniem szóstoklasistów była „poezja z odzysku”, czyli recykling na języku polskim. Natomiast przedstawiciele klas 7. i 8. wzięli udział w Turnieju Językowym, podczas którego zmagali się z zadaniami ortograficznymi i językowymi, układali też lepieje. Oprócz tego  reprezentanci klas 4-8 (jak przystało na uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków) ścigali się w słownikowym sprincie.

Oto wyniki rywalizacji:

ILUSTRACJA DO LEGENDY:
I miejsce - Zuzanna Zulska (4c)
II miejsce- Naomi Tsybrowska (4b)
III miejsce - Pola Długosz (4c)
Wyróżnienia: Karol Smolewski (4c) i Kira Tiukhai (4d)

ILUSTRACJA DO BAŚNI:
I miejsce - Zuzanna Koryło (5b)
II miejsce- Julia Śląska (5c)
III miejsce - Oliwia Postrzech (5a)
Wyróżnienia: Amaliia Petrychenko (5d) i Pola Nowak (5c)

POEZJA” Z ODZYSKU”:
I miejsce - Maria Sowińska (6a)
II miejsce- Oleksandra Cherviakova (6b)
III miejsce - Krzysztof Woldański (6a)
Wyróżnienia: Łucja Kmita (6a) i Alina Czajka (6b)

TURNIEJ JĘZYKOWY:
I miejsce - klasa 8a (Iga Cerkowniak, Aniela Mrożek, Aleksandra Pasternak, Dominik Kawa)
II miejsce - klasa 7a (Michalina Polok, Karolina Bosy, Weronika Biniszewska, Antoni Glinowiecki)
III miejsce - klasa 7b (Aleksandra Wendykier, Aniela Gołębiewska, Grzegorz Soboń, Aleksander Długosz)

SPRINT SŁOWNIKOWY – KLASY 4:
I miejsce - Lilianna Zachara (4c)
II miejsce - Hanna Paloc (4d)
III miejsce - Maksymilian Fobke (4b)

SPRINT SŁOWNIKOWY – KLASY 5-6:
I miejsce - Krzysztof Woldański (6a)
II miejsce - Maksymilian Szypot (5b)
III miejsce - Paulina Poluszyńska (5a)

SPRINT SŁOWNIKOWY – KLASY 7-8:
I miejsce - Kuba Baklarz (8a)
II miejsce - Michał Heffer (8b)
III miejsce - Stanisław Szumilas (7b)

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym te dni były naprawdę wielkim świętem: nauczycielom, którzy włożyli w nie mnóstwo pracy organizacyjnej oraz uczniom, którzy mieli okazję pouczyć się bawiąc ;)

Opracowanie: p. Magdalena Góra