UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23 W KLASACH IV-VIII

23 czerwca to podwójne święto – Dzień Ojca a także uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu – Duża Dwójka.
Na boisku szkolnym o godz. 9.30 spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele, żeby podsumować rok wytężonej pracy.

Dyrektor Mirosław Śnigórski podsumował miniony rok szkolny, który obfitował w sukcesy przedmiotowe i sportowe. Uczniowie Dużej Dwójki uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce – 174 świadectwa z wyróżnieniem! Jeszcze tylko chwila i… pamiętajmy o bezpieczeństwie. Pan Dyrektor przekazał informację o tym jak należy postępować w czasie wakacji, aby było przyjemnie i bezpiecznie.

Po przemówieniu Pana Dyrektora nastąpiło przekazanie sztandaru szkolnego. W kolejnym roku szkolnym Poczet stanowić będą: Jeremiasz Wołek z klasy 7a, Iga Cerkowniak z klasy 7a oraz Emilia Wilczek z klasy 7c.

Następnie Pani Dyrektor Justyna Wolska poprosiła wychowawców klas o przedstawienie uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

Nazwiska uczniów wyróżnionych  z poszczególnych klasach  znajdują się w tym miejscu.

OLIMPIJCZYKA ROKU 2023 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu otrzymali:

• w kategorii SPORTOWE ODKRYCIE ROKU – Teresa Oloś – klasa 4a

• w kategorii PRZYRODNIK ROKU – Dobromir Zbożny – klasa 4b

• w kategorii NAJLEPSZY ANGLISTA IV -VI -Natalia Antonów – klasa 5c

• w kategorii NAJLEPSZY MATEMATYK – Borys Magierowski – klasa 5d

• w kategorii PLASTYCZNE ODKRYCIE ROKU – Igor Mazur – klasa 7b

Kolejna nagroda to statuetka za czytelnictwo – książka dopasowana do naszych nagrodzonych uczniów. Nagrodę za czytelniczą ciekawość i nieustające poszukiwania idealnej książki otrzymali:

Zuzanna Surma klasa 4a, Dobromir Zbożny – klasa 4b, Zofia Bastek – klasa 7b

Czytanie to wielka przygoda, do której Was serdecznie zachęcamy !

Rodzicem Roku została Pani Sandra Jakołcewicz za bezinteresowną pomoc i życzliwość w każdym działaniu na rzecz szkoły i uczniów.

Po uczniach przyszła pora na wyróżnienie i podziękowania dla naszych nauczycieli.

List Gratulacyjny Dyrektora PSP nr 2 otrzymały:
  • Pani Joanna Kotowska – nauczycielka Leny Miążek – laureatki Wojewódzkiego Konkursu Historycznego,
  • Pani Kamila Bisaga – nauczycielka Zuzanny Witelus – finalistki Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego,
  • Pani Katarzyna Calicka – nauczycielka Mai Turko – finalistki Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego,

Wyczytani zostali również wybitni sportowcy reprezentujący naszą szkołę w zawodach, wśród nich należy wspomnieć o Finale Krajowym w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt. Skład drużyny lekkoatletycznej to: Hanna Baklarz 5a, Alicja Juścińska 5a, Aleksandra Stoksik 5a, Bianka Gorlewska 5a i Aniela Mrożek 7a wraz z opiekunem panem Patrykiem Komarem.

Na okoliczność zakończenia roku szkolnego możecie również przeczytać list Ministra Edukacji i Nauki – p. Przemysława Czarnka po kliknięciu w tym miejscu.

Tego dnia jednak najważniejsi byli nasi absolwenci, którzy swoje zakończenie mieli w sali gimnastycznej. Gdzie cierpliwie czekali na nich Dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele i rodzice. Każdy zespół klasowy o wyznaczonej porze wysłuchał kilku ostatnich słów od pana Dyrektora Mirosława Śnigórskiego oraz wychowawcy. Potem przyszedł czas na odebranie swoich świadectw i pamiątkowe zdjęcia.

Tytuł  Superolimpjczyka za największą liczbę zgromadzonych statuetek na przestrzeni kilku lat pobytu w szkole otrzymała Lena Miążek z klasy 8b. Wielkie gratulacje!

Następnie pani Dyrektor Justyna Wolska żegnając się z uczniami podsumowała osiem pięknych lat w murach naszej szkoły cytatem poetki Wisławy Szymborskiej:

„Żaden dzień się nie powtórzy
Nie ma dwóch podobnych nocy
Dwóch tych samych pocałunków
Dwóch tych samych spojrzeń
Nic dwa razy się nie zdarza(…)”

Życzymy Wam udanych i radosnych wakacji, pełnych przygód, ale i rozwagi!

pracowała: Justyna Wolska, Iwona Amrogowicz, Krzysztof Kokot