Kolejne Mistrzostwa Polski z udziałem naszych koszykarzy!

W dniach 9-12 czerwca w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Festiwal Sportu Szkolnego szkół podstawowych w koszykówce 3x3 chłopców i dziewcząt.

Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali nasi Mistrzowie Województwa w składzie: Maciej Polek (z klasy 7a), Marcin Głowacki (z klasy 6a), Serhii Filvarok (z klasy 7c), Grzegorz Juszczak (z klasy 7a).

Chłopcy na co dzień są zawodnikami i grają w klubie UKS MOS Opole. Po wstępnej fazie turnieju nasi podopieczni zajęli trzecie miejsce i w ostatnim dniu – 12 czerwca, rozegrali mecz o brązowy medal z ekipą z Dąbrowy Górniczej. Po pasjonującej i niezwykle wyrównanej walce uczniowie z PSP nr 2 w Opolu musieli uznać wyższość drużyny z SP nr 29 z  Dąbrowy Górniczej, ostatecznie przegrywając 18:13.

Czwarte miejsce w Polsce jest ogromnym sukcesem i wielkim zaskoczeniem! Drużyna z Opola pokazała na boisku charakter, chęć walki i doskonałe umiejętności, które nabywa na treningach koszykówki w swoim klubie.

Gratulujemy spektakularnego sukcesu naszym uczniom oraz opiekunowi – p. Patrykowi Komarowi!

Dziękujemy rodzicom uczniów oraz ich trenerowi – p. Remigiuszowi Polkowi za pomoc w organizacji wyjazdu.

Opracowanie: mgr Iwona Amrogowicz, mgr Patryk Komar