Lekcja z Mistrzem - Dawid Tomala

27 października 2021 r. uczniowie klas 4a i 5a mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowych zajęciach wychowania fizycznego – Lekcji z Mistrzem. Gościem honorowym spotkania był złoty medalista, Mistrz Olimpijski z Tokio w chodzie na 50 km. – Dawid Tomala (zawodnik AZS KU Politechniki Opolskiej).

W pierwszej części spotkania p. Patryk Komar przedstawił sylwetkę bohatera, a następnie uczniowie oraz zaproszeni goście zdawali pytania p. Dawidowi. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i znajomością tematu. Potem p. Dyrektor poprosił o odsłonięcie pamiątkowej tablicy z wizerunkiem medalisty.

W drugiej części spotkania uczniowie razem z gościem przeszli na boisko LA, gdzie zostały przeprowadzone zajęcia sportowe. Uczestnicy mieli możliwość poznania zasad, technikę chodu sportowego i pod okiem fachowca wykonać ćwiczenia z elementami chodu. Uczniowie spotkania byli pod wielkim wrażeniem naszego Mistrza.

Pod koniec zajęć wykonano serię pamiątkowych zdjęć.

Było super!

Opracowanie: mgr Iwona Amrogowicz, mgr Katarzyna Miernicka