Złoto koszykarzy!

Finał miejski w koszykówce chłopców odbył się w kompleksie sportowym Toyota Park.

W zawodach wzięły udział cztery najlepsze zespoły szkół podstawowych z miasta Opola: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9.

Rozgrywki odbyły się systemem każdy z każdym. Nasi zawodnicy tego dnia byli bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie mecze. Reprezentacja chłopców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków zdobyła Mistrzostwo Opola szkół podstawowych w koszykówce i awansowała do półfinałów wojewódzkich.

I miejsce: PSP nr 2

II miejsce: PSP nr 9

III miejsce: PSP nr 5

IV miejsce: PSP nr 31

Wyniki finału miejskiego:

• PSP nr 2 – PSP nr 5 (32:20)
  • PSP nr 2 – PSP nr 9 (33:30)
  • PSP nr 2 – PSP nr 31 (42:6)

Skład reprezentacji chłopców:
Franciszek Bobrowski, Maciej Głowacki, Jakub Korzec, Paweł Mroczkowski, Jakub Nowak, Mateusz Nowak, Alan Pachura, Tymoteusz Racławicki, Igor Sowiński, Daniel Syposz.

Opiekun zespołu: p. Dariusz Kopczyński

Opracowanie: mgr Dariusz Kopczyński