Mamy Województwo w Dwa Ognie!

8 marca 2022 r. odbył się Finał Wojewódzki w Dwa Ognie chłopców , w którym wzięła udział nasza szkoła.

W drodze do ścisłego finału nasi zawodnicy walczyli w eliminacjach, półfinale i finale miejskim, gdzie zajmowali pierwsze miejsca, nie przegrywając ani jednego meczu. Ponadto wygrali zawody w półfinale wojewódzkim, którego byliśmy organizatorem, uzyskując awans do najlepszej czwórki zespołów z całego województwa.

Do zawodów poza naszym zespołem przystąpiły jeszcze trzy drużyny: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 z Kędzierzyna-Koźla, Publiczna Szkoła Podstawowa z Turawy oraz gospodarz zawodów Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Nysy.

Nasi zawodnicy konsekwentnie dążyli do celu, jakim było zwycięstwo w każdym meczu. Dzięki wspaniałej współpracy naszych zawodników, determinacji i realizacji założeń taktycznych całego zespołu  odnieśliśmy wielki sukces zdobywając mistrzostwo województwa!

Wyniki:

• PSP nr 2 – PSP Turawa (18:15)
  • PSP nr 2 – PSP nr 9 z Kędzierzyna-Koźla (19:14)
  • PSP nr 2 – PSP nr 3 z Nysy (21:17)

I miejsce: PSP nr 2 z Opola

II miejsce: PSP nr 9 z Kędzierzyna-Koźla

III miejsce: PSP nr 3 z Nysy

IV miejsce: PSP z Turawy

Skład reprezentacji chłopców: Dawid Aleksandrof z klasy 4a, Aleksander Biskup z klasy 4b, Sebastian Dembski z klasy 4a, Fabio Facchini z klasy 4a, Jakub Grabiński z klasy 4a, Marcin Hajt z klasy 5b, Sebastian Jakimowicz z klasy 4a, Artur Janczak z klasy 4b, Jan Kaleta z klasy 4a, Szymon Słoński z klasy 4a, Wojciech Świerczek z klasy 4a, Krzysztof Woldański z klasy 4a.

Opiekunem była p. Aleksandra Kleszcz.

Opracowanie: mgr Aleksandra Kleszcz