List Prezydenta Opola do ósmoklasistów

Opole, 18 maja 2022 r.

Drodzy uczniowie,

przed Wami ważne wydarzenie – pierwszy poważny egzamin – egzamin ósmoklasisty. To szansa i możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami, to przepustka do wymarzonej szkoły podstawowej.

Jestem przekonany, że pokonacie stres i dobrze wykorzystacie wiedzę zdobytą podczas ośmiu lat nauki.

Życzę Wam, jak najlepszych wyników egzaminacyjnych. Niech nie opuszcza Was optymizm, mądrość i szczęście, a zadania egzaminacyjne okażą się dla Was  łatwiejsze, niż przewidywaliście. Postarajcie się jak najlepiej rozwiązać wszystkie, wykorzystując swój potencjał i możliwości oraz pamiętajcie, że „Zwyciężyć mogą Ci, którzy wierzą, że mogą”.

Trzymam za Was Kciuki. Niech podczas egzaminu towarzyszy Wam wiara we własne umiejętności.

Powodzenia!

Prezydent Miasta Opola