Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Początek października to od wielu lat czas, kiedy szczególnie podkreśla się naukę tabliczki mnożenia.

W piątek, 1 października odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas czwartych i piątych. Uczniowie rywalizowali z sobą w różnorodnych konkurencjach, z których najwięcej emocji wywołał egzamin. Pod czujnym okiem uczniów klasy 7a grupy czwarto- i piątoklasistów musiały wykazać się szybkimi i bezbłędnymi wynikami. Uczniowie, którzy brali udział w konkursie, wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Każdy z nich na pamiątkę otrzymał stosowny certyfikat potwierdzający ekspercki poziom opanowania tabliczki mnożenia.

W turnieju klas czwartych zwyciężyła klasa 4a, drugie miejsce ex aequo klasy 4b i 4d, a miejsce trzecie klasa 4c.

Piątoklasiści z klasy 5a wygrali turniej na poziomie klas piątych, uczniowie klasy 5c zajęli drugie miejsce, a miejsce trzecie przypadło klasie 5b.

Opracowanie: mgr Karolina Filistyńska