Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Od 11 lat, na przełomie września i października, w wielu szkołach obchodzi się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten jest okazją do przypomnienia sobie i utrwalenia tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób, m.in. poprzez gry i zabawy.

W poniedziałek, tj. 5 października, uczniowie klas czwartych na lekcjach matematyki zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami rozmieszczonymi na stacjach zadaniowych. Dzieci mogły sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia, uzupełniając ją o brakujące wyniki, wyszukując w zakreślankach ukryte działania, grając w grę planszową, czy poprzez kolorowanie zakodowanych działań.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani i z ochotą rozwiązywali nietypowe dla nich zadania. Mamy nadzieję, że w przyszłoroczne obchody Dnia Tabliczki Mnożenia będzie można włączyć całą społeczność szkolną.

Opracowanie: mgr Karolina Filistyńska