Występy Koła Muzycznego

Styczeń był miesiącem niezwykle pracowitym dla uczniów naszej szkoły biorących udział w Kole Muzycznym.

17 stycznia uczniowie bardzo liczną grupą zaśpiewali cudowny koncert kolęd i piosenek świątecznych dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Sióstr Franciszek w Opolu. Pomysłodawcą koncertu był nasz katecheta Pan Arkadiusz Dusza.

26 stycznia uczniowie w kameralnym składzie: Lena Frąk, Hania Downarowicz, Emilka Straus, Ania Woźniak, Kinga Rajwa, Antoni Rutkowski i Dawid Syposz wraz ze skrzypkami ze Szkoły Suzuki miniPaganini zaśpiewali kolędy dając kolejne niezwykłe wzruszenia pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej Sióstr Franciszek. Koncert ten jak i poprzedni odbył się w Kościele św Aleksego w Opolu.

Natomiast 28 stycznia uczniowie zaśpiewali w świetlicy szkolnej dla najbardziej życzliwej publiczności bo dla Rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Cudowną dekorację przygotowała Pani Katarzyna Miernicka.

Każdy koncert dostarczył wielu wzruszeń publiczności, a dla uczniów był niezwykle cennym doświadczeniem i okazją do podzielenia się swoimi umiejętnościami za pośrednictwem których mieli okazję uczynić coś dobrego, najpiękniejszego, dali bowiem cząstkę siebie którą wyśpiewali w każdej nucie.

Ogromne podziękowania dla Pana Arkadiusza Duszy za pomysł i ogromne wsparcie przy realizacji koncertów, dla Pani Katarzyny Miernickiej za piękne dekoracje oraz dla Pana Piotra Kraus, który czuwał od strony technicznej i nagłośnienia i jest nieustająco gotowy do pomocy przy każdym, nawet najbardziej szalonym pomyśle artystycznym.

Bardzo serdecznie dziękuję również uczniom, którzy poświęcają swój niejednokrotnie wolny czas, aby towarzyszyć mi w różnego rodzaju projektach.

Dziękuję z całego serca!

Opracowanie: mgr Małgorzata Łyko-Szczygieł