„Rajd Pieczonego Ziemniaka” oczami klasy 4c

18 września 2019 roku odbył się Rajd Pieczonego Ziemniaka.

O 7:50 wszystkie czwarte klasy spotkały się na boisku szkolnym. Pan Dyrektor wyjaśnił zasady rajdu. Następnie wszyscy udali się na przystanek autobusowy, skąd pojechaliśmy prawie na miejsce naszego spotkania. Prawie, ponieważ do polany, na której miały odbyć się wszystkie atrakcje, musieliśmy udać się spacerkiem.

Kiedy przyszliśmy na polanę, pani Katarzyna Calicka poprosiła, aby każda klasa zorganizowała własną bazę. Klasami podchodziliśmy do ogniska, żeby każdy mógł upiec kiełbaskę lub chlebek.

Potem odbył się konkurs na temat ziemniaka i każda klasa wybrała jedną osobę, która odpowiadała na pytania. Każda klasa dostała taką samą ilość punktów, więc osoby, które odpowiadały, musiały się podzielić nagrodą… a były nią ziemniaki.

Po konkursie utworzyliśmy cztery grupy: sportową, muzyczną, poskramiaczy nudy i plastyczną.  Grupa sportowa ćwiczyła, muzyczna wymyślała piosenki, poskramiacze nudy opracowywali śmieszne scenki, a plastyczna rysowała plakat. Przed pokazaniem wyników naszej pracy obejrzeliśmy wóż strażacki. Następnie odbyła się prezentacja poszczególnych grup.

Na koniec zjedliśmy pieczone ziemniaki i wróciliśmy do szkoły.

Opracowanie: Irenka Gajos z 4c, mgr Joanna Krasnodębska

FotoFoto