Klasa IIe i przedszkolaki

W roku szkolnym 2015/2016 klasa IIe z naszej szkoły współpracowała z grupą III z Przedszkola Publicznego nr 6. Bardzo chętnie spotkaliśmy się z młodszymi kolegami i koleżankami z przedszkola.

Dnia 22 marca 2016 r. poszliśmy na zajęcia do przedszkola.  Zaprosiła nas wychowawczyni grupy III pani Magda Fortalska i to ona zaproponowała nam wesołe zabawy i zajęcia. Odbywały się pod hasłem „Wielkanoc”. Trzeba było rozpoznać, wyciąć i nakleić w koszyku święconkę, rozwiązać zagadki związane z tradycjami wielkanocnymi i zrobić z kolorowego kartonu zająca. Przedszkolaki sprawdziły nawet czy zdołamy na łyżkach przenosić do mety jajka. Ale było wesoło!

My też zaprosiliśmy dzieci z przedszkola do naszej szkoły. Naszą klasę odwiedziła zaprzyjaźniona grupa 25 maja 2016 r. Zajęcia pod hasłem „Wiosenna łąka” poprowadziła wychowawczyni klasy IIe pani Alicja Adamczyk. Rozwiązywaliśmy zagadki o zwierzętach, układaliśmy z liter ich rozwiązania, liczyliśmy litery i sylaby. Układaliśmy z klocków wzory na skrzydłach motyli i wykonaliśmy pracę plastyczną z wycinanek na tackach papierowych.

Ponieważ przedszkolaki po wakacjach będą uczniami naszej szkoły oprowadziliśmy ich po budynku szkolnym. Stawiamy na sport zaprosiliśmy więc dzieci z Przedszkola Publicznego nr 6 do wspólnych zajęć sportowych na sali gimnastycznej.

Ten dzień był bardzo udany!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Alicja Adamczyk
FOTO: mgr Alicja Adamczyk