"Master of Spelling" - XV Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

6 maja 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Opolu odbyła się 15. edycja Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „Master of Spelling”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych, a naszą szkołę reprezentował Danny Łuczko z klasy IVc, który został wyłoniony w eliminacjach szkolnych.

Podczas konkursu rywalizowało ze sobą 14 czwartoklasistów, którzy musieli wykazać się perfekcyjną znajomością angielskiego alfabetu, umiejętnością literowania wyrazów oraz znajomością słownictwa z zakresu klasy czwartej. Uczestnicy zmagali się w 10 niełatwych konkurencjach, a w każdej z nich nie mogli popełnić ani jednego błędu, aby uzyskać punkt.

Nasz reprezentant Danny poradził sobie wspaniale. Wprawdzie nie udało mu się zostać jednym z trzech głównych laureatów, ale mocno deptał im po piętach i znalazł się tuż za nimi na czwartej pozycji.

Gratulujemy Danny’emu świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

OPIEKUN I OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Katarzyna Król
FOTO: mgr Katarzyna Król