"Magiczny Świat Barw" - Dni Edukacji Wczesnoszkolnej

W dniach od 16 do 18 maja 2016 r. odbywały się w naszej szkole Dni Edukacji Wczesnoszkolnej pod hasłem „Magiczny świat barw”.

18 maja uczniowie klas I – III przeżyli „Kolorowy zawrót głowy”, w którym dominowały barwy czerwone, niebieskie i zielone. Dzieci miały za zadanie ubrać się w wyznaczonym wcześniej kolorze:

• klasy I – kolor czerwony
  • klasy II – kolor niebieski
  • klasy III – kolor zielony

Wszyscy doskonale wykonali swoje zadanie prezentując barwne i fantazyjne stylizacje.

Oprócz ciekawych strojów dzieci wraz z wychowawcami przygotowały także piękne prace plastyczne na następujące tematy:

• klasy I – „Barwy czerwieni”
  • klasy II – „Odcienie nieba ”
  • klasy III – „Zieleń wokół nas”

Uczniowie wzięli też udział w quizach humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych. Ich zwycięzcy z klas drugich i trzecich będą reprezentować swoje klasy w międzyklasowym konkursie wiedzy „Najlepsi z najlepszych” . Zwycięzcy zdobędą puchar, który stanowić będzie ozdobę ich klasy przez następny rok szkolny.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Dominika Waluś
FOTO: mgr Dominika Waluś