Dni Języka Angielskiego

Dni 11, 12 i 13 maja to w tym roku święto języka angielskiego w naszej szkole.

W związku z tym, dla naszych uczniów przygotowaliśmy moc atrakcji, które, jak można stwierdzić po frekwencji, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Obejrzyj, co zaproponowaliśmy:

W środę atrakcją była zabawa w tzw. „kalambury”, ale zamiast wskazówek graficznych, uczniowie musieli rozwikłać zagadki, napisane w formie rymu w języku angielskim, prowadzące do gadżetów ukrytych na terenie szkoły. Podczas przerwy o godz. 10:40 biegające po całej szkole dzieci, zaglądające w różne zakamarki było czymś normalnym. Doskonale ze wskazówkami poradzili sobie uczniowie klas czwartych i piątych.

Tego dnia odbył się również pierwszy konkurs przygotowany z myślą o uczniach klas szóstych. „Master of Listening” – czyli „Mistrz Słuchanek” zgromadził prawie całą salę szóstoklasistów. Konkurs postrzegany jest, jako trudny, gdyż wyuczona wiedza w zakresie słownictwa czy gramatyki może w nim nie wystarczyć, tutaj liczyła się umiejętność rozumienia ze słuchu. Całość opracowana była na podstawie autentycznych utworów muzycznych w języku angielskim.

Drugiego dnia odwiedziła nas Królowa Wielkiej Brytanii, która (o dziwo) przypominała do złudzenia uczennicę klasy VIa, Zofię Lisik. Królowa miała przygotowane pytania dla naszych uczniów związane z kulturą krajów obszaru anglojęzycznego; po udzieleniu właściwej odpowiedzi można było napić się z nią herbatki i zjeść ciastko. Uczniowie ustawiali się w długiej kolejce, aby dostąpić tego zaszczytu i choć czasami przerwa była za krótka, aby się zmierzyć z pytaniem, uczniowie niestrudzenie wracali na kolejnych. Naszej Królowej pomagały uczennice klasy VIb, Magdalena Rakint oraz Oliwia Stefaniak.

Czwartkowy konkurs „Master of Vocabulary” był przewidziany dla uczniów klas czwartych. Wszyscy, którzy nie mają problemu z zapamiętywaniem słówek zebrali się w sali 203, aby zawalczyć o tytuł „Mistrza Słownictwa”.

Trzeci dzień stał pod znakiem (nutką) muzyki. Na drugim pietrze szkoły przygotowano stanowisko karaoke. Podczas przerw zainteresowani uczniowie (a ich z całą pewnością nie brakowało) mogli spróbować swoich sił śpiewając sławne piosenki w języku angielskim. Tutaj dziękujemy niezastąpionemu p. Piotrowi Kraus, który zawsze jest pomocny przy tego typu przedsięwzięciach.

Uczniowie klas piątych również mieli swój konkurs. „Master of Dictation” jak sama nazwa wskazuje, polegał na napisaniu dyktanda, oczywiście w języku angielskim.

Na koniec pozostał najpopularniejszy, jak co roku pokazuje liczba uczestników, konkurs „Master of Art”. Nie słówka, nie gramatyka, czytanki czy słuchanki, a talent, pomysłowość i zainteresowanie krajami anglojęzycznymi była tutaj najważniejsza. Uczniowie mieli za zadanie w grupach przygotować plakaty związane z wyżej wymienionymi krajami. Technika była dowolna, także prace były niezwykle oryginalne i pomysłowe – ciężko będzie wyłonić te najlepsze. Galeria prac pojawiła się już w naszej szkole, a po więcej zdjęć z Dni Języka Angielskiego kliknijcie w tym miejscu.

Mamy nadzieję, że dobrze bawiliście się podczas tegorocznych Dni Języka Angielskiego, a wyłonionych w licznych konkursach „Mistrzów Języka Angielskiego” zapraszamy na uroczyste podsumowanie Dni Nauki w czwartek 9 czerwca.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: mgr Adrian Lewandowski, mgr Agnieszka Melnarowicz