"Gra terenowa" - Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Opolu

Otrzymałam od Pana Dyrektora e-mail z wiadomością o organizowanych przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu – Grach Terenowych. Nie zastanawiałam się ani chwilę – zorganizowałam ekipę matematyków z klas piątych i ruszyliśmy na Plac Wolności.

A tutaj niespodzianka! Nie bierzemy wraz z Publiczną Szkołą Podstawową nr 14 udziału w matematycznych grach terenowych, ale w konkursie wiedzy o Opolu!

Odważnie przyjęliśmy wyzwanie, a było nie byle jakie.

Otrzymaliśmy zestaw 50 pytań / zagadnień do wykonania i zaczęło się.

Musieliśmy odpowiedzieć na naprawdę trudne pytania, ułożyć hasło reklamujące nasze miasto i piosenkę o Opolu, stworzyć plakat Futurystyczne Opole, zapytać przechodniów: co najbardziej podoba im się w Opolu, policzyć wszystkie okna w Ratuszu, lampy – kule na Małym Rynku, wbiec po schodach prowadzących do Kościoła na Górce, licząc je po drodze, wyszukać wszystkie pomniki na Wzgórzu Uniwersyteckim i podać nazwy tych na Placu Wolności, spisać repertuar Kina Helios, odwiedzić lodziarnię Sopelek, podać wysokość Wieży Piastowskiej, policzyć gwiazdy Gwiazd polskiej piosenki, podać nazwy ulic prowadzących do ul. Krakowskiej, nazwy miast partnerskich miasta Opola, zrobić zdjęcia: synagogi, Kafelkowej Kamienicy, ...

Wykończeni spacerem po Opolu, zziajani wróciliśmy na Plac Wolności.

Nastąpiło podsumowanie – uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania zawarte w teście konkursowym – pani mgr Małgorzata Marcinkiewicz powinna być z nas dumna – nie tak wiele błędów popełniliśmy.

Otrzymaliśmy dyplom i książkę – przewodnik po Opolu dla szkoły, a uczestnicy konkursu dyplomy imienne oraz nagrody książkowe i zakładki do książki.

Jednak fajnie było!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Bożena Kędzierska