Wycieczka do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

Dnia 30 maja uczniowie klas Ia i Ie wyruszyli na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowe.

Początek wycieczki rozpoczęliśmy od warsztatów paleontologicznych, w trakcie których dzieci malowały farbami figurki dinozaurów. Skończone prace uczniowie mogli zabrać do domu.

Następnie odwiedziliśmy prehistoryczne oceanarium, gdzie mogliśmy się przenieść w świat podwodnego życia ogromnych gadów, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Najbardziej przeraził nas Megalodon, który był podobny do dzisiejszego, wyrośniętego żarłacza białego.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Tunel Czasu, w którym był wyświetlany film na temat powstania Ziemi i największych katastrof w jej dziejach, przed pojawieniem się człowieka.

Następnie udaliśmy się do JuraParku. Ścieżka prowadzi przez teren wyrobiska i ma długość około 1500 m. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Prawie 70 gatunków – około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie. Wzdłuż trasy zwiedzania rozmieszczone są liczne plansze z fotografiami środowisk roślinnych, charakterystycznych dla ery dinozaurów. Po drodze weszliśmy do Pawilonu Paleontologicznego, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę.

Na koniec wyprawy był czas na odpoczynek i zabawę na placu zabaw.

Wszyscy bawili się cudownie!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Katarzyna Uroda, mgr Marzena Trojanowska
FOTO: mgr Katarzyna Uroda, mgr Marzena Trojanowska