Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023 - „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”

16 września na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków odbyły się zawody eliminacyjne w ramach cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” zorganizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Współorganizatorami tej imprezy była również nasza szkoła. Na starcie rywalizowało około 450 dzieci w tym uczniowie PSP 2  oraz mistrzowie olimpijscy związani z województwem opolskim. Wśród gości specjalnych  pojawili się m.in. Dawid Tomala, Barbara Bieganowska-Zając, Bartłomiej Bonk czy Jacek Wszoła.

Zawody odbyły w sześciu konkurencjach w dwuboju. Piętnastu najlepszych zawodników w danej konkurencji wywalczyło kwalifikacje do Ogólnopolskiego Finału, który odbędzie się 1 października w Warszawie.

A oto najlepsze wyniki naszych młodych lekkoatletów:

Alicja Juścińska - skok w dal (3.93 m ) II miejsce, bieg na dystansie 60 m ( 9.18 ) III miejsce – IV miejsce w klasyfikacji  dwuboju

Wojciech Świerczek - bieg na dystansie 60 m ( 9.13 ) I miejsce, skok w dal ( 3.92m ) I miejsce – I miejsce w klasyfikacji dwuboju

Aleksandra Stosik -  skok wzwyż (136 cm) I miejsce – najlepszy wynik w Polsce w kategorii u12, bieg na dystansie 60 m ( 9.38 ) V miejsce – II miejsce w klasyfikacji dwuboju

Krzysztof  Woldański -  rzut piłeczką palantową II miejsce – 14 miejsce w klasyfikacji dwuboju
Hanna Baklarz  – 14 miejsce w klasyfikacji dwuboju
Sebastian Dębski  – 12 miejsce w klasyfikacji dwuboju

Wyżej wymienieni zawodnicy będą nas reprezentować na finale ogólnopolskim w Warszawie.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Opracowanie: p. Katarzyna Miernicka, p. Patryk Komar, p. Iwona Amrogowicz