Bieg rekreacyjny- FAIR PLAY

Światowy Dzień Fair Play

7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.
„Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie” – powiedział Jeno Kamüti, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.

W dniu 14.09.2022 odbył się w naszej szkole Bieg Fair Play. Uczestniczyło w nim 45 uczniów z klas 4-6 oraz nauczyciele wf. Celem biegu było promowanie postawy fair play wśród młodych ludzi. Każdy z uczestników miał do wyboru dystans, który chce przebiec: 300m, 600m lub 1km. Strój, jaki obowiązywał ,był dowolny - były więc przeróżne stroje z bajek. Nasi uczniowie spisali się jak zwykle na medal i każdy z nich ukończył bieg, otrzymując w nagrodę słodki poczęstunek oraz dyplom. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, co można zobaczyć na filmiku poniżej.

Opracował p.Marcin Madejski, prezentacja p. Katarzyna Miernicka