Wycieczka 3b i 3c do Toszka

Dnia 13 czerwca uczniowie klasy 3b i 3c w godzinach porannych, wyruszyli autokarem na wycieczkę do pięknego Toszka.

Cały dzień spędzili w toszeckim zamku, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Najpierw uczniowie weszli po 111 schodach na punkt widokowy, skąd mogli podziwiać panoramę najbliższej okolicy oraz obejrzeć makietę zamku (przedstawiającą ten obiekt sprzed wielu lat).

Dzieciom bardzo spodobała się multimedialna ścieżka edukacyjna pokazująca dawne lochy (wraz z przerażającymi, krzyczącymi postaciami) i średniowieczny rynek. Uczniowie w mini sali kinowej obejrzeli spektakl „Legenda o Złotej Kaczce”.

Odbyło się również mrożące krew w żyłach spotkanie z zamkowym duchem - Białą Damą. Po tych „strasznych” przeżyciach odbyły się zajęcia relaksacyjne - warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały własne rysunki,  poznały sposoby „postarzania” papieru stosowane w średniowieczu oraz ówczesne narzędzia do pisania.

Z wielkim entuzjazmem uczniowie wzięli udział w grze terenowej „w poszukiwaniu skarbu”, którym okazała się „złota” kaczka wraz ze „złotymi” jajkami.

Na koniec dzieci same upiekły sobie kiełbaski na ognisku. Podobno były wyśmienite.

W godzinach popołudniowych uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni do Opola, przywożąc oczywiście mnóstwo pamiątek.

Opracowanie: mgr Beata Trenczek, mgr Hanna Wiśniewska