Przedszkolaki z zaprzyjaźnionych przedszkoli w szkolnej bibliotece

W dniach od 25.02. 2022 r. do 04.03.2022r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Celem wizyty było zapoznanie dzieci z budynkiem szkoły. Niektóre dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, było to dla nich nie lada przeżycie – duży budynek, dużo dzieci, dzwonek na przerwę.

Przedszkolaki uczestniczyły m.in. w zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Bawiły się z książką interaktywną Toma Fletchera pt. „W twojej książce jest potwór”. Układali w grupach własne potworki, które okazały  się bardzo miłymi stworkami.
Podczas oglądania „Książki z dziurą” było dużo śmiechu.

Dodatkowo dla naszych przedszkolaków były przygotowane specjalne zadania. Mali goście świetnie poradzili sobie z przygotowanym zadaniami, a w nagrodę wszyscy otrzymali słodki upominek.

Dzieciom bardzo podobała się wizyta w szkole.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy w nowym roku szkolnym do pierwszej klasy!

Pełną relację z wizyty przedszkolaków w naszej bibliotece możecie zobaczyć tutaj.

A już tutaj można zobaczyć jak świetnie bawiły się u nas przedszkolaki z PP nr 21 i PP nr 42.

Opracowanie mgr Jolanta Tańska-Mende, mgr Kamila Wójcik