"Być zdrowym - to modne"

.:OPRACOWANIE: p. Beata Wojciechowska-Szulecka, p. Bogusława Westenholz

23 listopada 2017 r. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu odbyła się VIII Międzyszkolna Spartakiada z cyklu „Być zdrowym – to modne” organizowana przez Wydział Zdrowia i Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Opola oraz Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

W Spartakiadzie wzięli uczniowie klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Bobrowska z klasy IVa, Julia Glapiak z klasy IVb i Franciszek Danków z klasy IVa.

Konkurs składał się z dwóch części: szkoleniowej i konkursowej. W pierwszej dzieci dowiedziały się jak dbać o swoje zdrowie, wykazały się dużą wiedzą na temat prawidłowego odżywiania i otrzymały nagrody. Mogły również zjeść zdrowe kanapki i sałatki specjalnie dla nich przygotowane. Zostały zapoznane z różnymi dyscyplinami sportowymi, które warto uprawiać.

Na koniec było zdjęcie z Patrycją Komko, która uzyskała w Mistrzostwach Europy Enduro 2017 tytuł vice mistrza.

W drugim dniu (24 listopada) VIII Międzyszkolnej Spartakiady „Być zdrowym – to modne” odbyły się konkurencje zabawowo-sportowe. Zmagania zostały przeprowadzone na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 w Opolu.

Szkołę naszą reprezentowała drużyna w składzie: Zofia Bobrowska z klasy IVa, Julia Glapiak z klasy IVb, Franciszek Bobrowski z klasy IVa, Franciszek Danków z klasy IVa, Mateusz Stefanowski z klasy IVa.

Na 17 startujących szkół z terenu Miasta Opola nasza szkoła zajęła drugie miejsce zdobywając nagrodę w postaci cyfrowego aparatu fotograficznego, zawodnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale.

Opiekunem podczas pierwszej części Spartakiady była p. Beata Wojciechowska-Szulecka natomiast podczas drugiej p. Bogusława Westenholz.

GALERIA ZDJĘĆ:.