"Brzechwa dzieciom"

.:OPRACOWANIE: p. Bożena Kęs

W piątek 24 listopada został rozstrzygnięty konkurs „Brzechwa dzieciom” organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 21 w Opolu.

Celem konkursu była popularyzacja postaci Jana Brzechwy i jego twórczości oraz wyrabianie wrażliwości na piękno języka polskiego.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:

• klasy pierwsze i drugie – praca plastyczna nt. „Radości i smutki w utworach Jana Brzechwy”;
  • klasa trzecia – recytacja wybranego wiersza Jana Brzechwy z obowiązkowym kostiumem do wiersza.

Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice: Zosia Świerczek z klasy IIIc (wychowawczyni – mgr Bożena Czajka) i Olga Górska z klasy Ib (wychowawca – mgr Bożena Kęs).

Zosia Świerczek w przekonujący i pełen wrażliwości sposób zaprezentowała wiersz pt. „Na straganie”.

Jest mi ogromnie miło poinformować, że Olga Górska z klasy Ib zajęła drugie miejsce w konkursie plastycznym „Radości i smutki w utworach Jana brzechwy” prezentując pracę plastyczną do wiersza pt. „Psie smutki”.

Oldze gratulujemy, a obu dziewczynkom życzymy wielu dalszych sukcesów.

GALERIA ZDJĘĆ:.