"MasterChef Junior"

.:OPRACOWANIE: p. Agnieszka Melnarowicz

Dnia 17 listopada niepowtarzalni uczniowie klasy VIb w ramach lekcji wychowawczej zorganizowali klasowego MasterChef Juniora na wzór popularnego programu telewizyjnego.

Zgodnie z ustalonym przez klasę regulaminem zadaniem uczniów było przygotowanie dowolnej „potrawy” dla wychowawcy, który jednocześnie pełnił rolę jury. Uczniowie bardzo poważnie i profesjonalnie potraktowali wyzwanie. Przynieśli odpowiedni sprzęt oraz potrzebne składniki. W trakcie konkursu miałam wrażenie, ze rzeczywiście biorę udział w prawdziwym programie kulinarnym patrząc na ogromne zaangażowanie moich podopiecznych. Ostatecznie w tym dniu miałam okazję skosztować różnego rodzaju sałatek, kanapek, koreczków. Pojawiły się również: milkshake z bananem i brzoskwiniami, milkshake z kiwi i szpinaku oraz tortilla z kurczakiem, gofry, pana cotta, owocowe desery i uwaga… biszkoptowy tort przekładany dżemem, ozdobiony lukrowymi ornamentami. Wobec takiego wyboru potraw miałam poważny problem, aby przyznać miejsca na podium, dlatego jednogłośnie  przyznałam wszystkim smakowitym potrawom pierwsze miejsca.

Dziękuję wszystkim moim „aniołkom” za wspaniałe zajęcia i przepyszne smakołyki. Świetnie się bawiłam, mam nadzieję, ze Wy też.

P.S. Tak jak obiecałam za zajęcie pierwszego miejsca będzie nagroda, ale to niespodzianka, którą powoli przygotowuję…

GALERIA ZDJĘĆ:.