"Sylwetki nieprzeciętnych kobiet"

.:OPRACOWANIE: p. Kamila Bisaga

We wtorek 28 listopada 2017 r. uczniowie koła polonistycznego z klasy Vc i VIb wybrali się do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego na wernisaż oraz galę poświęconą sylwetkom nieprzeciętnych kobiet, które na przestrzeni wieków tworzyły historię regionu.

Wystawa zbiegła się z 99. rocznicą uzyskania przez polskie panie praw wyborczych. Uroczystość miała oprawę państwową, ponieważ Wicewojewoda Opolski – p. Violetta Porowska w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczyła liczącą 103 lata p. Bronisławę Marię Ligudę-Kozak Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać opowieści o niezwykłych kobietach, ale także osobiście porozmawiać z Wicewojewodą p. Violettą Porowską oraz zwiedzić kilka niezwykłych miejsc w urzędzie. Zasiedli w sali konferencyjnej, gdzie odbywają się spotkania z dziennikarzami. Obejrzeli także gabinet Wojewody Opolskiego, w którym mogli usiąść za biurkiem Adriana Czubaka. Ich uwagę zwróciło niewielkie pudełko z napisem „Depozyt telefonów” umieszczone w sekretariacie. Jak widać, nie tylko uczniowie muszą zrezygnować od czasu do czasu z korzystania z komórek.

GALERIA ZDJĘĆ:.