"Paryż wita mistrzów" - sukces matematyczny

Miło mi poinformować, że Szymon Schmidt z klasy IVc i Martyna Łopianiak z klasy VIa będą reprezentować naszą szkołę na XXX Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych.

Szymon i Martyna przeszli już dwa etapy konkursu i 21-22 maja br. będą uczestniczyć w finale krajowym we Wrocławiu.

Finał krajowy jest kolejnym etapem konkursu na który zjeżdżą się uczniowie wszystkich typów szkół, dorośli zajmujący się matematyką i informatyką oraz dorośli, którzy zawodowo nie zajmują się tymi dziedzinami z całej Polski. Konkurs skierowany jest do osób, którym logiczne myślenie nie sprawia żadnych problemów. Podczas eliminacji krajowych ważna jest nie tylko poprawność odpowiedzi, ale i czas rozwiązania. Szymon w swojej kategorii będzie się zmagał z 36 uczniami, a Martyna z 70.

Konkurs organizowany jest przez Politechnikę Wrocławską – Wydział Matematyki, która w tym roku organizuje zawody dla 430 uczestników w 8 kategoriach. Najlepsi w etapie krajowym jadą do Paryża jako reprezentanci Polski.

To już drugi nasz udział w tym konkursie i po raz drugi docieramy do finału krajowego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Justyna Wolska
FOTO: mgr Justyna Wolska