Klasa Ie w Centrum Nauk Przyrodniczych

Dnia 11 kwietnia klasa Ie odwiedziła Centrum Nauk Przyrodniczych.

Na miejscu klasa została podzielona na dwie grupy. Pierwsza grupa wzięła udział w zajęciach pt. „Matematyka i sznurek”, a druga w zajęciach pt. „Układ pokarmowy człowieka” później grupy się zamieniły.

Dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o układzie pokarmowym, obejrzeć film edukacyjny, a także poznać zasady zdrowego odżywiania się. Na koniec zajęć dzieci farbami wykonały piramidę zdrowego żywienia.

Na zajęciach z matematyki również nie było nudy! Dzieci poznały różne długości miar, a także przyrządy do mierzenia. Na koniec zajęć uczniowie za pomocą sznurka mogli zmierzyć długość ławki, a krokami, czy „tip-topami” zmierzyć długość klasy.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Katarzyna Uroda
FOTO: mgr Katarzyna Uroda