XVII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych

Już od lat nauczyciele języka angielskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu sprawdzają kto w naszej okolicy wie najwięcej na temat kultury krajów angielskiego obszaru językowego.

15 kwietnia przybysze z opolskich szkół podstawowych jak również z całego województwa zostali przywitani przez kosmitę, gdyż w kosmicznej stylistyce nasz finał był utrzymany. Uczniowie przygotowani byli na ciężkie zmagania z konkurentami i jak co roku duże emocje, gdyż z całą pewnością nasz konkurs postrzegany jest jako trudny – wiedza książkowa z geografii, historii i kultury krajów anglojęzycznych jest oczywiście potrzebna, ale aby w tym konkursie zasłynąć, trzeba się po prostu kulturą tych krajów interesować.

Zaczęliśmy o godz. 9:00 zmaganiami z testem wiedzy o kulturze przygotowanym przez Szkołę Języków Obcych Empik School. Przystąpili do niego uczniowie wyłonieni jako najlepsi w tym zakresie w swoich macierzystych szkołach.

Naszą szkołę reprezentowali Ewa Juszczak z klasy IVb, Maciej Waloszczyk z klasy Va i Maciej Weryński z klasy VIa – przygotowywani przez p. Agnieszkę Melnarowicz.

Ten etap konkursu miał za zadanie wyłonić trójkę najlepszych dla każdego poziomu, którzy mieli się zmierzyć ze sobą w ostatnim, finałowym etapie konkursu. A finał to jest to, co odróżnia nasz konkurs od pozostałych – ma on formę w pełni multimedialną i jest przeprowadzany w formie teleturnieju. Ma to duży wpływ na emocje uczestników. W tym roku było naprawdę kosmicznie...

Nad prawidłowym przebiegiem całości czuwało jury w składzie: p. Anna Zembaczyńska-Sosnowska (z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Opolu), p. Mary Kennedy (z Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych) oraz p. Kamila Kapral (z Centrum Helen Doron w Opolu). Bardzo Paniom dziękujemy za przybycie i doskonałe sędziowanie!

odsłonie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych do „Alei Sław” rocznika 2016 dołączyli:

• Klasy czwarte

I miejsce: Tymoteusz Filipiak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu

II miejsce: Ewa Juszczak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu

III miejsce: Joanna Lisowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu

• Klasy piąte

I miejsce: Wojciech Jadczak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 w Opolu

II miejsce: Szymon Kuśnierewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Opolu

III miejsce: Dorian Łuszczyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich

• Klasy szóste

I miejsce: Jan Machalski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu

II miejsce: Piotr Kokot z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścinie

III miejsce: Jakub Krajewski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich

Bardzo cieszy fakt, iż uczennica naszej szkoły, Ewa Juszczak z klasy IVb, która znalazła się w finale i zajęła drugie miejsce w kategorii klas czwartych.

W tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować naszym sponsorom, którzy przekazali niezwykle ciekawe upominki i nagrody nie tylko dla laureatów, ale także uczestników i ich opiekunów:

Finał prowadzony był przez p. Agnieszkę Melnarowicz. Zadania finałowe przygotowali nauczyciele języka angielskiego, kosmiczny pokaz multimedialny w formie teleturnieju przygotował p. Adrian Lewandowski, a za nagłośnienie i wsparcie techniczne odpowiadał p. Piotr Kraus.

Na słowa podziękowania zasługują Pan Tomasz Melnarowicz, który przygotował dyplomy dla uczestników i ich opiekunów, dziewczyny z klasy VIb, które osobiście witały licznie przybyłych gości oraz uczniowie naszej szkoły, którzy wykazali się gościnnością pomagając w przygotowaniu poczęstunku.

Do zobaczenia za rok na:

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: p. Piotr Kraus