Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji i konkursów.

Pierwszą niespodzianką była galeria zdjęć, na których uwiecznieni zostali uczniowie. Był to tzw. „portret z książką”. Wystawę nazwaliśmy sentymentalną, bo zdjęcia zostały wykonane dwa i trzy lata temu, więc niektórzy wyrośnięci młodzieńcy z trudem rozpoznawali się na zdjęciach…

Trzy razy w tygodniu, na tablicy w bibliotece pojawia się nowe pytanie z „Quizu dwójkowego” i ta zabawa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zorganizowaliśmy również Kawiarenkę Literacką, która kolejny raz okazała się ogromnym sukcesem! Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich rodziców zebraliśmy 975,36 zł! Każdy ze sprzedających słodkości podał nam tytuł książki, którą zakupimy za te pieniądze do biblioteki szkolnej. Zapraszamy więc do nas po nowości książkowe!

Komu należą się podziękowania? Oto nasi zasłużeni: Dominika Drożdż, Hania Calicka, Hania Kaniuka, Oskar Wasilewski, Zosia Lisik, Mateusz Adamowicz, Krzyś Mende, Kuba Kasperek, Natalia Piwko, Zuzia Sozańska, Ola Kamińska, Antoni Moryto, Kasia Mika, Zosia Mika, Maja Miążek (pomocnik: Lena Maurer), Ania Świerc, Dawid Syposz, Ala Marynowicz, Ala Midura, Dominika Jura, Martyna Kalińska, Hania Downarowicz, Weronika Wiecek, Lila Korogodowa, Ewa Juszczak, Natalia Wylezińska, Martyna Kraska, Emilka Bukowska, Zuzia Bukowska, Kamil Poluszyński, Ola Orlikowska, Ania Walkowicz.

Dziękujemy raz jeszcze uczniom i ich rodzicom!

Tradycyjnie już dużą radość sprawiają wam dyżury biblioteczne. Jak zwykle mamy więcej chętnych niż miejsc.

To tylko niektóre z atrakcji, które przygotowaliśmy z myślą o Was.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

ORGANIZATOR I OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Aneta Rozenbajger
FOTO: mgr Aneta Rozenbajger