Klasa IVc odwiedza Regionalne Centrum Edukacji w Opolu

W środę 22 października 2014r. klasa IVc wybrała się na wycieczkę do Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Jechaliśmy autobusem numer 21. Niestety pogoda nie sprzyjała, wszyscy byli ciepło ubrani, padał deszcz.

Gdy dojechaliśmy na miejsce przywitała nas mama naszego klasowego kolegi Jasia, pani Agnieszka. Każdy był bardzo ciekawy, gdzie pani Agnieszka nas zaprowadzi. Doszliśmy do wielkiej sali, w której znajdowała się tablica interaktywna i czekał na nas nieznajomy pan. Wszyscy zajęli miejsca czekając, co się wydarzy. Pan przedstawił się dzieciom. Miał na imię Piotr. Pan Piotr opowiedział nam o bezpiecznym i niebezpiecznym Internecie. Oglądaliśmy też filmy o dzieciach, które kopiują prace domowe z Internetu, albo zapraszają nieznajome osoby na swoją prywatną stronę.

Następnie pani podzieliła nas na 2 grupy, w pierwszej grupie byli chłopcy, a w drugiej dziewczynki.

Dziewczynki poszły do „sali robotów”, a chłopcy do „sali cudów”. Grupy przebywały w salach po 45 minut. W „sali robotów” na stole stał słoń zbudowany z klocków lego. Dzięki pilotowi, który był zamieszczony na tablecie, mogliśmy nim sterować. Słoń wykonywał takie polecenia: poruszaj głową, idź do przodu, idź do tyłu, poruszaj trąbą. Każdy chciał nim sterować i wszystkie cierpliwie czekałyśmy w kolejce.

Po wyznaczonym czasie zamieniłyśmy się z chłopcami salami. Każda dziewczyna, gdy weszła do sali, zaniemówiła z zachwytu. Było w niej jacuzzi z piłeczek, łóżko wodne, platforma do wyczuwania stopami rytmu muzyki, mikrofon, instrumenty muzyczne, ozdobne akwarium z fluorescencyjnymi elementami oraz led’owe światłowody umieszczone w małym pomieszczeniu, którego ściany pokryte były lustrami i tworzyły wrażenie nieskończoności. Ja i moja koleżanka Sabina śpiewałyśmy piosenki i bawiłyśmy się w karaoke, a Gabriela relaksowała się na łóżku wodnym.

Po świetnej zabawie grupy połączyły się i robiliśmy prace plastyczne z kółek wyciętych z kolorowego papieru.

Potem wróciliśmy autobusem do szkoły.

Wszystkim dzieciom, jak i naszej wychowawczyni, wycieczka bardzo się podobała. Każdy będzie ją mile wspominał. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Jasia oraz innym pracownikom RCRE w Opolu, za niesamowite przeżycia, pouczające zajęcia, pyszny poczęstunek i świetną przygodę. Dziękujemy również rodzicom, którzy pojechali z nami na wycieczkę i pilnowali naszego bezpieczeństwa.

OPRACOWANIE INFORMACJI: Wiktoria Staniszewska z klasy IVc, mgr Jolanta Baudisz
FOTO: mgr Jolanta Baudisz