Światowy Dzień Czystych Rąk w szkole

Dnia 15 października 2014r. z okazji Światowego Dnia Czystych Rąk klasa IIIb przygotowała wystawę „Mydeł i mydelniczek”, wystawę plakatów „Gdzie były, co robiły twoje ręce?” oraz przedstawienia dla klas I – III „Czyste ręce – zdrowia więcej”.

Uczniowie w sposób humorystyczny przedstawili „Brudasa” Jana Brzechwy, „Kopciuszka” oraz „List dla dzieci” Juliana Tuwima.

Informacje dotyczące wynalezienia mydła, wanny, grzebienia oraz szczoteczki do zębów, a także te, dotyczące zarazków i wirusów zaciekawiły publiczność. Wesołe piosenki i tańce urozmaiciły przedstawienie.

Następnie uczniowie IIIb przedstawili „Dobre rady” dotyczące przestrzegania higieny ciała. Widownia wybuchała śmiechem słysząc np. „Myjcie się chłopaki, bo was zjedzą robaki”, albo „Kto włosy szczotkuje temu móżdżek pracuje”.

Na końcu Antoni i Janek Moryto wraz ze swoim tatą p. Mateuszem Moryto (dziękujemy!) zaprezentowali wykonany własnoręcznie „Mobilny punkt mycia rąk” składający się z 3 stacji oraz przeprowadzili instruktaż prawidłowego mycia rąk.

Było wesoło!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Urszula Długosz