Opolski Festiwal Spektakli Profilaktycznych „Maski zostawimy na scenie”

Opolski Festiwal Spektakli Profilaktycznych

15 grudnia uczniowie klasy 3c wzięli udział w jedenastej edycji Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych wystąpili w opolskim Teatrze Ekostudio. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Horyzont”. Podczas gali finałowej na deskach teatru wystąpiło dziesięć grup z opolskich szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek wsparcia dziennego. Każdy z zespołów podczas swojego występu poruszył istotne problemy społeczne dotyczące dzieci i młodzieży. Nasza grupa teatralna „Nietuzinkowi” przygotowała przedstawienie pt. „Jak Tygrysek zgubił paski”. Opowiada ono o samolubnym, zapatrzonym w siebie Tygrysie, który nikomu nie pomaga w potrzebie, ponieważ woli się bawić i psocić. Wyśmiewa swoich przyjaciół uważając się za lepszego. Jednak, gdy nasz główny bohater znajduje się w potrzebie gubiąc paski, które zerwał mu wiatr, przyjaciele nie odwracają się od niego. Przedstawienie kończy się morałem: „Trzymaj zasad się kolego i nie skłaniaj się do złego. Warto często innym być, żeby z każdym w zgodzie żyć”.

Uczniowie w tym dniu mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy na scenie teatralnej oraz podziwiać pomysły i twórczość innych młodych artystów. Galę uświetniły występy taneczne i wokalne. Mimo ogromnej tremy związanej z występem publicznym  „Nietuzinkowi” spisali się na medal. Wspaniale odegrali swoje role i wrócili bogatsi o nowe doświadczenia.

Opracowanie i fotorelacja: mgr Urszula Jonczyk