ODWIEDZINY MIKOŁAJA W MAŁEJ DWÓJCE

MIKOŁAJKI  W  MAŁEJ  DWÓJCE

Mikołajki to wyczekiwane przez dzieci święto.

Mikołajki, czyli dzień św. Mikołaja to zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia i w czasie którego nocą z 5 na 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Zwyczajowo tego dnia maluchy otrzymują od Mikołaja prezenty – najczęściej jakieś drobiazgi. Święto obchodzi się na cześć św. Mikołaja z Miry, katolickiego biskupa   i świętego, którego wizerunek w innych religiach, regionach i kulturach przybiera też miano Dziadka Mroza i Gwiazdora.

W „Małej Dwójce” mikołajki rozpoczęły się już 5 grudnia. W tym dniu dzieci pod opieką swoich wychowawców i opiekunów poszli do kina „Helios na film pt. „Życzenie”. Jest to animowana komedia muzyczna  Walta Disney’a.  Akcja rozgrywa się w magicznym  królestwie Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Film bardzo podobał się  dzieciom, a dowodem były gromkie brawa po zakończonym seansie. Pogoda w tym dniu również dostarczyła nam dużo niespodzianek, bo padający śnieg i zaspy na nieodśnieżonych chodnikach dodatkowo uatrakcyjniły  drogę powrotną do szkoły.

W środę- 6 grudnia od samego rana w naszej szkole Mikołaj miał bardzo dużo obowiązków. W holu szkoły siedząc na wspaniałym fotelu rozdawał dzieciom prezenty. Każda klasa  otrzymała batony oraz soczki owocowe. Można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.  Mikołaj miał również dla dzieci dodatkowe prezenty, które rozdawał w holu szkoły lub przekazywał  dzieciom w klasie.

Tego dnia widać było dużo radości i uśmiechu  na twarzach wszystkich dzieci.

Opracowanie: mgr Bożena Kęs
Fotorelacja: wychowawcy klas