Klasa 2A - Spotkanie wigilijne

SPOTKANIE  WIGILIJNE  W  KLASIE  2 A

Wigilia z języka łacińskiego oznacza czuwanie. W tradycji chrześcijańskiej  to rozpoczęcie obchodów świątecznych wieczorem dnia poprzedzającego.

Okres Bożego Narodzenia to bez wątpienia największe i najbardziej wyczekiwane święta  przez wszystkie dzieci.  W tym szczególnym czasie każda polska rodzina ozdabia choinkę, dzieli się opłatkiem, śpiewa kolędy, wymienia prezentami i przygotowuje się na przyjście Jezusa Chrystusa.

W  „Małej Dwójce” nauczyciele,  dzieci i rodzice  przygotowali w klasach wieczerze wigilijne, aby zaznaczyć wyjątkowość  tych Świąt.

W piątek, 22 grudnia klasa  2a przygotowała wszystko według wieloletniej tradycji. Była ubrana choinka,  stół przykryty białym obrusem, kolorowe serwetki i nakrycia. Dzieci i rodzice przynieśli różne potrawy, pierniczki, napoje, soczki. Mamy przygotowały stoły, na których nie mogło zabraknąć również opłatka. W czasie dzielenia się opłatkiem dzieci składały sobie nawzajem życzenia. Uroczysty nastrój wyczuć można było również w czasie spożywania potraw. Śpiewano kolędy i wszyscy się do siebie nawzajem uśmiechali i byli dla siebie dobrzy i uprzejmi.

Był to bardzo mile spędzony czas przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

Opracowanie i fotorelacja: mgr Bożena Kęs