Konkurs „Kapelusz Pani Wiosny” w klasach 1-3

„Przyszła do nas  wiosna-mówi mama,
wstaję, patrzę -jest tak pięknie ubrana.
Ma kapelusz, na nim kwiaty,
na ramieniu białe kwiaty.
Suknia tak, jak polna łąka,
każdy z okna się przygląda…”

(Patrycja Kordalska)

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.
Z tęsknotą wyczekujemy tego dnia, który  jest powodem  do radości dla wszystkich zmęczonych zimą.
Przyroda budzi się, aby przywitać nas tysiącem barw i zapachów. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w szkolnym  konkursie plastyczno – technicznym „Kapelusz  Pani Wiosny”.

Celem konkursu było: pobudzanie wrażliwości  i  aktywności  twórczej dzieci, dostrzeganie piękna ojczystej przyrody ,popularyzacja różnych technik plastycznych, promowanie talentów  oraz umożliwienie dzieciom prezentacji  własnych dokonań twórczych.

Zadaniem  dzieci  było wykonanie kapelusza  Pani Wiosny w dowolnej formie, z możliwością wykorzystania  różnych materiałów plastycznych.
Przepięknie wykonane  przez dzieci  prace  były oryginalne, nawiązywały  do barw i symboli wiosny. Wzbudziły zachwyt  organizatorów a wyłonienie zwycięzców  konkursu okazało się trudnym zadaniem.

Wszystkim uczestnikom  konkursu „Kapelusz Pani Wiosny” gratulujemy kreatywności.

Wyjątkowe prace laureatów  wraz  z wiosennym drzewkiem  ozdobiły  hol szkoły. Pomysłowe prace pozostałych  uczestników  konkursu  ozdobiły sale lekcyjne i korytarz szkoły. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie.

Życzymy Wam  powodzenia w kolejnych konkursach!

Laureaci:

• klasy pierwsze: