Sobota z przedszkolakiem

W sobotę, 18 marca gościliśmy w naszej szkole przedszkolaki, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Wszystkich gości bardzo serdecznie przywitał pan dyr. M. Śnigórski. Ci najważniejsi goście, a więc dzieci, już w progu naszej szkoły zostały obdarowane drobnymi prezentami, a potem podzielone na kolorowe grupy, w których następnie brały udział w różnych ciekawych zajęciach.

W bibliotece poznały historię królika, który miał za dużo marchewek, a później same mogły wykonać pracę plastyczną i poczęstować się marchewką bądź jabłkiem. Na zajęciach w sali komputerowej rozwijały swoje kompetencje informatyczne.

Na drugim piętrze dzieci uczyły się, jak udzielać pierwszej pomocy, a także odkrywały świat różnymi zmysłami.

W czasie gdy dzieci dobrze bawiły się na zajęciach, rodzice mieli okazję porozmawiać z dyrekcją szkoły, spotkać się z psychologiem, logopedą oraz panią pedagog.

Na koniec wyruszyli jeszcze na spacer po szkole, podczas którego mogli przyjrzeć się z bliska, w jakich warunkach uczą się dzieci w Małej Dwójce.

Opracowanie: dr Magdalena Rynkal