Taekwondo w naszej szkole

W ramach zajęć wychowania fizycznego, dla ich urozmaicenia, uczniowie klas 1-3 poznali  taekwondo  olimpijskie.

Dzieci dowiedziały się, że taekwondo czyli  koreańska sztuka walki to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. To nie tylko sposób na ruch, ale także metoda na opanowanie stresu, znalezienie równowagi wewnętrznej  i poprawę kondycji psychicznej. Obecnie, pełnoprawna dyscyplina olimpijska.

Po poznaniu ciekawostek dotyczących tej sztuki walki, rozpoczął się trening pod kierunkiem Pani Nadii Sukhovej - mistrzyni  taekwondo.

Podstawowym elementem w tej sztuce walki są kopnięcia. Wykonuje się je w odpowiedni sposób, zachowując balans ciała i szukając wewnętrznych źródeł siły. Dzięki tej sztuce walki można nauczyć się precyzji, wytrwałości, a oprócz siły fizycznej zyskać także siłę psychiczną.

Ponadto taekwondo wpływa pozytywnie na pamięć i koncentrację.

Uczniowie  klasy 3d chętnie wykonywali każde ćwiczenie. Wszystkie komendy były wydawane w języku koreańskim. Uczniowie świetnie sobie z tym radzili. Dzieci były pod wrażeniem precyzji ruchów mistrzyni.

Najtrudniejszym ćwiczeniem okazał się szpagat męski, który każde  dziecko próbowało  również wykonać.

Trening wpłynął  pozytywnie na samopoczucie dzieci, cieszyły się z wykonanych  ćwiczeń i poznały  taekwondo.
Dziękujemy Pani Nadii za przeprowadzenie tych rewelacyjnych zajęć!

Opracowanie: Nadia Sukhova, mgr Urszula Długosz