Andrzejki w klasie 3a

W środę 30 listopada uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zabawach i wróżbach andrzejkowych, które zorganizowały mamy: Leny Bali oraz Roberta i Szymona Nowarskich.

Na początku dzieci miały za zadanie ugryźć jabłko zawieszone na sznurku, następnie była wróżba z butów, wróżba ze słomek z imionami, które dzieci wrzuciły do miski z wodą. Podczas wrzucania monet do miski, każdy uczestnik zabawy miał pomyśleć życzenie, które spełni się dopiero wtedy, gdy moneta wpadnie do miski z wodą.
Kolejna wróżba była związana z losowaniem różnych przedmiotów z czarnej torby. Wylosowany przedmiot wróżył zawód, jaki w przyszłości będzie ktoś wykonywał. Wiele uśmiechu wywołało losowanie kolorowych karteczek, z których każdy kolor co innego wróżył:

np. kolor biały - pijesz za mało wody, lepiej to zmień, a będziesz piękny i młody,

kolor zielony - kładź się wcześniej spać, to będzie szóstka z j.polskiego

kolor czerwony - jedz mniej słodyczy, bo będzie potrzebny dentysta

kolor czarny - unikaj nieporozumień, a wszystko będzie jasne i kolorowe

kolor żółty - zjedz cytrynę i pokaż swój uśmiech.

Wiele emocji wywołała wróżba z sercem i imionami. Należało szpilką przebić serce i odczytać imię chłopca lub dziewczynki - przyszłego męża lub żony. Na zakończenie zabaw było lanie wosku i odczytywanie przyszłości. W trakcie zabaw dzieci miały słodki poczęstunek - soczki i babeczki. Wszystkim zabawy bardzo się podobały.

Opracowanie: mgr Beata Kachny