11 listopada w Małej Dwójce

Dzisiaj wielka jest rocznica

11 Listopada

Tym, co zmarli za Ojczyznę

Hołd wdzięczności Polska składa...

L. Wiszniewski

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada 1918 r.  jest co roku bardzo uroczyście świętowana.
To szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Aby uczcić to wielkie święto uczniowie o godz. 11.11 uroczyście odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego – hymn narodowy oraz wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Polska - Moja Ojczyzna”.

Konkurs odbył się w szkole, podczas zajęć lekcyjnych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do konkursu, a prace przez nie wykonane wyrażały miłość do swojej Ojczyzny.

Wśród wielu prac nagrodzono te, które wyróżniały się szczególnie pomysłem, wykonaniem oraz estetyką.

Laureatami zostali:

Jakub  Faber  z klasy 1a

Anna   Michałowska  z klasy 1b

Julia   Białkowska z klasy 1c

Leon   Partykowski  z klasy 2a

Michał   Suda  z klasy 2b

Izabela   Dąbrowska z klasy 2c

Katarzyna   Malinowska z klasy 3a

Wiktoria   Święs z klasy 3b

Natalia   Nagel  z klasy 3c

Kamila   Gogolok z klasy 3d

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z naszych aktywności:

Opracowanie: mgr Bożena Kęs, mgr Kamila Wójcik, mgr Małgorzata Warzkiewicz