Spotkanie 2d z Panią Kapitan

W poniedziałek, 30 maja klasa 2d miała spotkanie z p. Karoliną Owięcką – Kapitan Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Opolu.

Już na sam widok gościa ubranego w mundur dzieci otwierały buzie ze zdziwienia. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego z serii „Zostań Żołnierzem RP – wojska pancerne i zmechanizowane” była musztra – nauka postawy zasadniczej i swobodnej.

Uczniowie prawidłowo wykonywali polecenia p. Kapitan.

Pokaz filmowy prawdziwej musztry żołnierzy zachwycił wszystkich.

Dzieci obejrzały również ćwiczenia wojska na poligonach. Pani Kapitan zapoznała uczniów ze znakami taktycznymi, którymi posługują się żołnierze na mapie. Odpowiadała na liczne pytania dzieci „Jak zostać żołnierzem?”, a także zaprezentowała wyposażenie indywidualne żołnierza Wojska Polskiego.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały prezenty i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

To była super lekcja !

Dziękujemy!