Szkolny Konkurs Matematyczny „I Ty możesz zostać Pitagorasem”

W kwietniu i w maju uczniowie klas trzecich wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym "I Ty możesz zostać Pitagorasem". Najpierw odbyły się eliminacje klasowe, których zadaniem było wyłonienie najlepszych matematyków w klasie.

Uczniowie, którzy poradzili sobie z rozwiązaniem trudnych zadań matematycznych różnego typu, wzięli później udział w rozgrywkach międzyklasowych, zorganizowanych przez panią Elżbietę Raczkowską i panią Beatę Trenczek. Ponieważ poziom był wyrównany, konieczne były kolejne dogrywki. W rezultacie jury wyłoniło dwójkę uczniów, którzy poradzili sobie z trudnymi zadaniami matematycznymi najlepiej.

Laureaci:

Dobromir Zbożny z klasy 3c

Oskar Sarna z klasy 3c

Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę na konkursie międzyszkolnym w PSP nr 7 w Opolu. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki.

Wyróżnienia:

Bianka Paloc z klasy 3a

Julia Śląska z klasy 3a

Mikołaj Chlebowski z klasy 3b

Kalina Żołądź z klasy 3b

Borys Krygier z klasy 3d

Teresa Oloś z klasy 3d

Maksymilian Szypot z klasy 3d

Wszystkich uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy wysokich wyników i życzymy sukcesów w trudnej dziedzinie wiedzy, jaką jest matematyka.

Opracowała: mgr Beata Trenczek