Wizyta 2d w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

11 maja klasa 2d była w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki na spektaklu „Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości”.

Dzieci zachwyciła historia Psiakościa i Wilczki. Swe zwariowane przygody w drodze do miasta, główni bohaterowie przeżywali wraz z innymi, równie szalonymi postaciami: Lisem, Zaskrońcem, Ropuchą, Kogutem, Pudlem, a nawet szefem wszystkich szefów, czyli Szczurem – Królem Przedmieścia. Wspólna droga zbliżyła do siebie Psiakościa i Wilczkę, a Psiakość odnalazł prawdziwe szczęście.

Doskonały zespół aktorów animował ponad dwudziestoma lalkami, a one tańczyły, śpiewały, bawiły i wzruszały. W trakcie przedstawienia często rozlegały się spontaniczne brawa.

Spektakl był wspaniałym, lalkowym, teatralnym, muzycznym i komediowym przeżyciem. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, a pani Krystyna Rybicka przedstawiła dzieciom krótką historię teatru oraz jego patrona.

To był dzień pełen wrażeń!

Opracowanie: mgr Urszula Długosz